Matematik Dersi İle İlgili 10 Altın Kural
Matematik Dersi İle İlgili 10 Altın Kural

Matematik dersi ile ilgili 10 altın kural, yazısında "Matematik dersine nasıl çalışmalıyım?", "Matematik dersi ile ilgili sıkıntıların üstesinden nasıl gelebilirim?", "Matematik dersinde nasıl başarılı olabilirim?" vb. sorulara cevap vermiş olduk. Yazıda belirttiğimiz 10 altın kuralı uygulayan her öğrenci kısa zaman içinde matematik dersinde büyük bir ilerleme kaydedecektir.

525
ÖSYM 2024 Sınav Takvimi
ÖSYM 2024 Sınav Takvimi

ÖSYM binlerce öğrencinin merakla beklediği 2024 sınav takvimini yayımlandı. Takvimle birlikte YKS, KPSS, ALES, DGS ve MSÜ sınav tarihleri belli oldu.

1490
KPSS 2023 SORULARI VE CEVAP ANAHTARI
KPSS 2023 SORULARI VE CEVAP ANAHTARI

ÖSYM, KPSS 2023 lisans soru kitapçığını ve cevap anahtarını ÖSYM üzerinden erişime açtı. KPSS sorularını ve cevaplarını görüntülemek ve alacağı puanı tahmini olarak hesaplamak isteyen adaylar, ÖSYM ais sistemi üzerinden yayınlanan KPSS soru kitapçığına ulaşabilirler.

10109
AYT Tarih Soru Cevap Uygulaması
AYT Tarih Soru Cevap Uygulaması

AYT Tarih Soru Cevap Uygulaması, Tarih dersi ile ilgili soru cevap testlerini ve Ayt Tarih kısa notları kapsamaktadır.
Uygulamada Tarih dersi için yeterli sayıda soru bulunmaktadır. 
Uygulamanın amacı hızlı ve genel bir tekrar yapmanıza olanak sağlamak ve AYT Tarih dersindeki bilgi eksikliklerinizi kontrol edip sınava tam olarak hazırlanmanıza katkı sağlamaktır.

3140
TEMBELLİKTEN KURTULMAK VE ÜRETKENLİĞİ ARTIRMAK İÇİN  4 TEMEL STRATEJİ
TEMBELLİKTEN KURTULMAK VE ÜRETKENLİĞİ ARTIRMAK İÇİN 4 TEMEL STRATEJİ

Tembellikten kurtulmak ve üretkenliğimizi arttırmak mümkün mü? Evet, mümkün. Tembellik hayatımızın en büyük düşmanı... Başarısızlığın temel faktörü... Tembellikten kurtulmak ve hayatınızdaki üretkenliği arttırmak için bilimselliği kanıtlanmış 4 temel stratejiyi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalıştık.

Şimdi okuma, anlama ve hayata tatbik etme zamanı...

6415
Tarih Dersi İçin Çok Önemli Çalışma Tüyoları
Tarih Dersi İçin Çok Önemli Çalışma Tüyoları

Bu paylaşımda "Tarih Dersi İçin Önemli Çalışma Tüyolarını" sizler için derledik. Birçok öğrencinin sorduğu "Tarih Dersine Nasıl Çalışmalıyım?" "Tarihi nasıl fullerim?", "Tarihte 27'de 27 yapmak için ne yapmalıyım?" tarzındaki sorularına cevap verdik. Kpss'de karşımıza çıkan Tarih sorularını fullemek, Tarihte 27'de 27 yapmak için çok önemli 8 tüyo...

11842
KPSS'de Yüksek Puan Almak İçin Nasıl Hazırlanmalıyım, Nelere Dikkat Etmeliyim?
KPSS'de Yüksek Puan Almak İçin Nasıl Hazırlanmalıyım, Nelere Dikkat Etmeliyim?

Her yıl milyonu geçen bir sayıda memur adayı arkdaşlarımız KPSS sınavında iyi bir puan alıp atanmak istiyor. Ama gel görelim ki sadece çok istemekle KPSS'de yüksek bir puan alınamıyor. Sınava girenlerin çoğu yanlış çalışma stratejileri yüzünden istediği puanı alamıyor. Biz de "Kpss'ye çalışırken nelere dikkat edilmeli, KPSS'ye nasıl çalışılmalı, Kpss'de yüksek puan almak için nasıl bir yol izlenmeli" sorularına cevap vermek için bu yazıyı kaleme aldık. Şimdi okuma zamanı...

17549
Tembellikten Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?
Tembellikten Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Bir çok insanın dert yandığı en önemli konuların başında tembellik konusu gelmektedir. Bu derde müptela olmuş olan insanların belki de en fazla aradıkları şey “Biz bu tembellikten nasıl kurtuluruz?”, "Tembellikten kurtulmak için neler yapmalıyız?", "Tembellik için çözüm önerileri nelerdir?" tarzı soruların cevabıdır. Bu yazımızda tembellikten kurtulmak için çok önemli tavsiyelerde bulunacağız. Umarız sizlere faydalı olur.

12376
Başarı İçin En Önemli Beş Temel Şart
Başarı İçin En Önemli Beş Temel Şart

Başarılı olmak hepimiz için hayatın en önemli hedefi. Peki ama başarılı olmanın yolları nelerdir, başarılı olmak için dikkat etmemiz gereken özellikler var mıdır, her konuda olduğu gibi başarı için vazgeçilmez temel şartlar mevcut mu? İşte bu yazıda sizlere başarı için en önemli beş temel şartı ifade etmeye gayret edeceğiz.

Haydi şimdi okuma ve öğrenme zamanı...

13408
2023 ÖSYM Sınav Takvimi Belli Oldu
2023 ÖSYM Sınav Takvimi Belli Oldu

2023 ÖSYM sınav takvimi açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav tarihlerinin açıklanmasıyla YKS, MSÜ, YDS, DHBT, İSG, ALES, DGS, KPSS, YÖKDİL, DİB-MBSTS, TUS, e-YDS başvuru ve sınav tarihleri belli oldu.

İşte ÖSYM'nin 2023 Sınav Takvimi

22010